Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to częsty problem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jest to spowodowane gromadzeniem się komórek tłuszczowych i wody w tkance łącznej pod skórą.

Kremy, masaże i ćwiczenia to jedne z najpopularniejszych sposobów na redukcję cellulitu. Jednak ważne jest, aby nie polegać wyłącznie na tych metodach, ponieważ mogą one nie wystarczyć do całkowitego pozbycia się cellulitu. Jak pozbyć się cellulitu? Sprawdź poniżej odpowiedź na to pytanie!

 

Co to jest cellulit?

Cellulit to po prostu efekt nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w organizmie. Najczęściej dotyka kobiety (około 85-90%), ale także mężczyźni mogą nabawić się cellulitu.

Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu: wodny oraz tłuszczowy. Cellulit wodny, znany również jako twardy cellulit, jest w rzeczywistości objawem zatrzymywania wody w kieszonkach tkanki łącznej. Może to być spowodowane zarówno siedzącym trybem życia, jak i nieprawidłową dietą. Ten rodzaj cellulitu może wystąpić u osób o prawidłowej masie ciała. Warto o tym pamiętać, bo większość z nas uważa, że ten problem może występować jedynie u osób z nadwagą.

Nadmiar komórek tłuszczowych może prowadzić do cellulitu, znanego również jako „miękki”. Jest to powszechny problem osób, które zmagają się z otyłością.

 

Eliminacja cellulitu na własną rękę. Co możemy zrobić?

Jak pozbyć się cellulitu? Zaczniemy od przyjrzenia się możliwym rozwiązaniom dietetycznym i treningowym. Aby zapobiec lub zmniejszyć ten problem, warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie.

Dieta – tutaj najważniejsze jest spożywanie pełnowartościowych produktów i ograniczenie tych, które zawierają dużo sodu. Sód powoduje retencję wody.
Aktywność fizyczna – regularne ćwiczenia dają możliwość walki z cellulitem. Spraw, aby Twoje treningi były przyjemniejsze, wybierając rodzaj ćwiczeń, które sprawiają Ci przyjemność.
Nawodnienie – codzienne picie dużej ilości wody może pomóc w pozbyciu się z organizmu szkodliwych toksyn powodujących cellulit. Według większości ekspertów należy pić co najmniej 2 litry wody dziennie.

 

Redukcja cellulitu Katowice i okolice – sprawdź, jakie są zabiegi antycellulitowe

Jeśli zmagasz się z cellulitem, zawsze jest sposób, żeby się z nim uporać! Istnieją różne zabiegi, które nie tylko pomagają zredukować cellulit, ale także wymodelować sylwetkę. Należą do nich zabiegi takie jak ICOONE, bandaże Arosha, liporadiologia i leczenie falami radiowymi.

Wyżej wymienione zabiegi można wykonać m.in. w Gabinecie Kosmetycznym im. Anny Wyciślik, który znajduje się w centrum Rudy Śląskiej. Wysoka jakość obsługi i przyjazna obsługa klienta sprawiły, że klienci z innych miast w okolicy również zastanawiają się nad przyjazdem do tego gabinetu. Dlatego jeśli myślisz o redukcji cellulitu w Katowicach, kliknij tutaj https://aw-kosmetologia.pl/redukcja-cellulitu-zabiegi-antycellulitowe/.