medale szkolne

Jak przygotować dziecko na otrzymanie medalu szkolnego?

Otrzymanie medalu szkolnego, to zawsze duże wyróżnienie dla naszej pociechy. Warto jednak wspomnieć o tym, że medale szkolne, z reguły przyznawane są w trakcie szkolnych uroczystości, a nasza pociecha musi zaprezentować się na forum publicznym. Bardzo często, jest to duży stres dla naszej latorośli. Jako rodzice, mamy ogromne pole możliwości, aby sprawić, że takie wystąpienie nie będzie żadnym problemem dla naszej pociechy.

 

Medale szkolne – jak wspierać dziecko w czasie ich odbioru?

Dziecko powinno czuć się w dniu, w którym otrzymuje medal, szczególnie wyróżnione. My, jako rodzice, powinniśmy zapewnić mu w tej kwestii największe wsparcie. Jeśli zatem jest to możliwe, postarajmy się być obecni w czasie uroczystości wręczania medalu szkolnego naszemu dziecku. Pokażmy, że tak, jak i ono, cieszymy się z tego wyróżnienia. Z pewnością dla dziecka będzie to ogromne wsparcie, które pozwoli mu zniwelować stres związany z wystąpieniem publicznym.

 

Gdzie przechowywać medale szkolne?

Medale szkolne wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Zależnie od ich trwałości, powinniśmy wybrać też odpowiednią metodę na ich przechowywanie. Dobrze, jeśli taki medal zawiśnie w pokoju naszej pociechy. Będzie on przypominał o tym wyjątkowym dniu, w którym nasze dziecko takie wyróżnienie otrzymało. Fajnie, jeśli uda nam się stworzyć specjalne miejsce w pokoju naszego dziecka, które będzie przeznaczone do przechowywania tego rodzaju wyróżnień. Wraz z upływem lat, z pewnością tych medali szkolnych będzie przybywać – wówczas takie miejsce stanie się szczególnie istotne dla naszego malucha.