materace koło

Najlepsze materace na rynku – co warto kupić?

Chcesz spać komfortowo każdego dnia? W takim razie nie zapomnij o wygodnym materacu! Na co warto się zdecydować? W sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę wielu materaców. Można podzielić je na dwie główne kategorie, a mianowicie materace piankowe oraz materace sprężynowe. Do ich produkcji stosuje się różnego rodzaju materiały i to właśnie one decydują o komforcie użytkowania materaca. Jeśli także chcesz zdecydować się na kupno dobrego materaca i nie wiesz, co wybrać, sprawdź nasze porady!

Wygodny sen na wysokiej jakości materacu

Aby materac był komfortowy, powinien być dostosowany do osoby, która ma z niego korzystać. W związku z tym najlepiej poświęcić nieco więcej czasu na zapoznanie się z różnymi modelami producentów, na przykład od firmy Materace Koło. Najlepsze obecnie materiały na materace to pianki, w tym pianki termoelastyczne, typu VISCO, a także pianki lateksowe. To właśnie z tych dwóch materiałów przygotowuje się jedne z najlepszych, lecz także dość drogich materaców. Materac z pianki termoelastycznej reaguje nie tylko na nacisk wywierany przez ciało, ale również na jego ciepłotę. Pianka ta jest bardzo gruba, mięsista, dobrze dopasowuje się do krzywizn sylwetki użytkownika, dzięki czemu zapewnia mu optymalne podparcie. Potrafi zmniejszać bóle pleców i polecana jest na materace ortopedyczne. Z kolei lateks, który jest droższy od pianki VISCO, posiada jeszcze lepszą elastyczność punktową, a przy tym jest bardzo trwały. Najwyższej jakości jest lateks naturalny. W sprzedaży znajdziemy także materace z lateksu syntetycznego i z mieszanki lateksu syntetycznego i neutralnego, które są tańsze.

Ile trzeba zapłacić za dobry materac?

Koszt zakupu materaca odzwierciedla jego materiał oraz wymiar. Za wysokiej jakości materace piankowe trzeba zapłacić najczęściej od około 1000 złotych do nawet ponad 5000 złotych w przypadku produktów renomowanych marek. Gdy szukamy tanich i wygodnych materaców, warto sprawdzać oferty on-line, ponieważ to właśnie tam można kupić wysokie klasy materace taniej niż w sklepach stacjonarnych!