Zakład pogrzebowy pomoże w realizacji ostatniej woli zmarłego

Pogrzeb w tradycyjnym obrządku wraz z pochowaniem w trumnie w rodzinnym grobowcu? A może świecki pochówek z kremacją? Zakłady pogrzebowe są przygotowane na spełnienie wszystkich życzeń osób zmarłych i ich rodzin.

Dobry zakład organizujący pogrzeby Gliwice to także jedno z miast, gdzie można skorzystać z takiej oferty, może spełnić niemalże każde ostatnie życzenie osoby zmarłej. Jakie usługi pogrzebowe można zamówić?

Pogrzeby w trumnach i z kremacją

Najczęściej pochówki odbywają się w trumnach. Ciało składane jest wtedy w wybranej przez rodzinę trumnie, a potem w grobie albo w grobowcu. Warto jednak wskazać, że obecnie w zakładach pogrzebowych można skorzystać także z dodatkowej usługi polegającej na kremacji, czyli na spopieleniu zwłok. Wówczas zmarły jest spopielany w specjalnych piecach kremacyjnych, a jego prochy umieszczane są w urnie. Urna może być pochowana jak trumna – w grobie lub w grobowcu. Także możliwe jest umieszczenie jej w kolumbarium. 

Pogrzeby w obrządku religijnym i świeckie

Jako ze zdecydowana większość Polaków jest wierząca, zakłady pogrzebowe najczęściej organizują pogrzeby w obrządku religijnym, głównie według zasad Kościoła Katolickiego. Coraz więcej zakładów może zaoferować także usługi pochówku świeckiego. Wówczas zamiast księdza ceremonia prowadzona jest przez mistrza ceremonii. Najczęściej na takie pogrzeby decydują się osoby niewierzące. 

Pogrzeby z dodatkowymi usługami

Dobry zakład pogrzebowy może zapewnić swoim klientom pełną gamę dodatkowych usług, które mogą być spełnieniem ostatniej woli zmarłego. Inne usługi pogrzebowe oferowane przez zakłady: balsamowanie zwłok, przygotowywanie nekrologów i klepsydr, organizacja transportu dla uczestników pogrzebu, wynajem baldachimu, oprawa muzyczna pogrzebu, sprzedaż odzieży pogrzebowej, sprzedaż wieńców i wiązanek kwiatowych, warta honorowa. Wobec tego dobry zakład pogrzebowy z Gliwic może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, aby ostatnia wola zmarłego została całkowicie spełniona, a jego pogrzeb był jego uroczystym pożegnaniem.